Home

           Отново в Лозенска планина

ЕДНОДНЕВНА ПРОЯВА В ЛОЗЕНСКА ПЛАНИНА 17 МАРТ 2019г /НЕДЕЛЯ/

17.03 /Неделя/ Сборен пункт в 8,30ч на спирката на автобусите при Окръжна болница. С автобус № 5 до село Лозен, откъдето се тръгва пеша. Минаваме през женския манастир Св.Спас и спираме за да го разгледаме. Следващата ни спирка е пещерата в която се е крил незнаен четник от Хвърковатата чета на Бенковски през Априлското въстание. Изкачваме връх Половрак /орлов взор от тракийски/, където е мемориалния парк на същия този четник, загинал в бой с турската потеря за свободата на България.

Продължаваме по билото на Лозенската планина на Запад и след около 1 час напускаме билото в Югозападна посока. Преминаваме през вилната зона над село Долни Пасарел. Достигаме паметника на друг български герой – летецът изтребител Димитър Списаревски, който през Декември 1943г прави таран в американски бомбандировач, сваляйки го загивайки, но спасявайки много човешки живота ! Пешеходният ни преход завършва в село Долни Пасарел /всичко 5-6 часа/ с посещение на една от централните кръчми за разбор на проявата. С автобус се прибираме в София. Водач: Евгений Динчев ЦЕНА: 15 лв /плаща се на сборния пункт/ Цената включва: планински водач. Екипировка: пролетна – дъждобран, туристически обувки, ветроустойчиво горнище, шапка за топло и студено, сгъваеми щеки. Да се носи храна за един обяд. Записване: по тел: 0884 207784 и 0899 926255 – Евгений Динчев Трудност: сравнително лека. Минимум 6 участника.  

 

ЗИМНО НА БОТЕВ ! 23 и 24 МАРТ

Сериозно зимно изкачване на първенеца на Балкана, изискващо добра физическа кондиция и здрава психика !
23.03 /Събота/ Тръгване с придружаващ транспорт от Руски паметник в София в 7,00ч. Достига се паркинга под хижа Плевен и за около час се изкачва стръмно пеша до нея. Настаняване и обяд. Преглед на екипировката за върха.

24.03 /Неделя/ Рано сутринта около 6,00ч се тръгва /който желае/ към връх Ботев по зимната маркировка през връх Млечния чал и край заслон Ботев. Връщане в хижата по същия път. Всичко отнема 8-9 часа в зависимост от условията. Обяд в хижата и слизане до транспорта. Отпътуване. ЦЕНА: 99,00 лв Цената включва: придружаващ транспорт, 1 нощувка в хижа, планинска застраховка, планински водач. Екипировка: зимно яке и панталон мембрана, гети, двуслойни ръкавици-лапи, зимна шапка, пикел, сгъваеми щеки, очила с фактор 3 или 4, зимни обувки да стават за котки, алпийски котки /за тези, които катерят върха/. Записване: до попълване на групата срещу трите имена, № на ЛК, ЕГН, GSM и поне 50% от цената. Минимум 6 участника. Трудност: средна, като изкачващите върха трябва да имат елементарни познания за боравене с котки и пикел.
 

ИЗКАЧВАНЕ НА ПИК ЛЕНИН /7134м/ В ПАМИР – КИРГИЗИЯ

20   ЮЛИ – 15   АВГУСТ

 

Памир – една от най-високите и велики планински системи в света ! Кой планинар не е мечтал за приоблачните и върхове ! Пик Ленин е от най-високите и същевременно минава за най-лесният 7-хилядник в света. Въпреки, че няма сериозни технически трудности по него, всички останали „екстри” са на лице – сериозна височина, ниски температури, силни ветрове и т.н. Само чудесно подготвени и амбицирани планинари могат да стъпят на гордото му чело !        

  20 и 21.07    Придвижване от София до Истанбул с автобус и полет от Азиатското летище „Сабия” до Киргизкия град Ош. Нощувка в хотел. 22.07    Трансфер около 280 км от Ош до Базовия лагер Ачик Таш /3600м.н.в./. Около 10 часа. 23.07    Цял ден почивка на Базов лагер /Ачик таш/ за аклиматизация. Спи се в двойни палатки, осигурени от домакините, вкл. и шалте. Храната е пълен пансион в специална столова, има тоалетни, бани, ток, камера за багаж, радиостанция. 24.07    Аклиматизационно излизане до Лагер 1 /Преден Базов лагер/ на 4400 м.н.в. Има всички удобства, както на Ачик таш /Базов лагер/. Престой около 2 часа и слизане обратно до Базов лагер. 25.07    Аклиматизационно изкачване до пик Петровски /4830м.н.в./ и обратно до Базов лагер. 26.07    Излкачване до Лагер1 /4400м.н.в./, където се нощува при същите условия като на Базов лагер. 27.07    Аклиматизациооно изкачване на пик Домашний /4700м.н.в./ и обратно в Лагер 1. 28.07    Изкачване до Лагер 2 /5300м.н.в./, престой 1-2 часа и обратно до Лагер 1. 29.07    Изкачване до Лагер 2 /5300м.н.в./ и нощувка в собствена палатка. 30.07    Изкачване до Лагер 3 /6100м.н.в./, престой 1-2 часа и обратно до Лагер 2 /5300м.н.в./. 31.07    Изкачване до Лагер 3 /6100м.н.в./ и нощувка в собствена палатка. 1.08    Слизане до Лагер 1 /4400м.н.в./ и нощувка там. 2.08    Слизане до Базов лагер /3600м.н.в./. 3.08    Почивка на Базов лагер и подготовка за изкачването. 4.08    Изкачване до Лагер 1 /4400м.н.в./. 5.08    Изкачване до Лагер 2 /5300м.н.в./. 6.08    Изкачване до Лагер 3 /6100м.н.в./. 7 и 8.08    Резервни дни в случай на лошо време. 9.08    Изкачване на връх Ленин /7134м.н.в./ и обратно до Лагер 3 /6100м.н.в./. Изкачването отнема около 11 часа и слизането до Лагер 3 /6100м.н.в./ още около 4 часа. 10.08    Слизане до Лагер 1 /4400м.н.в./. 11.08    Слизане в Базов лагер /3600м.н.в./. 12.08    Почивка на Базов лагер и същевременно резервен ден при лошо време. 13.08    Трансфер обратно до град Ош. Нощувка в същия хотел. 14 и 15.08    Прибиране по обратния път до София.   ЦЕНА: 4650,00 лв   Цената включва: автобус до Истанбул и обратно, самолетни полети от Истанбул до Ош и обратно, всички трансфери, киргизки визи, медицинска застраховка, 2 нощувки в Ош, нощувките в местни палатки с шалтета в Базов и в Преден Базов лагер, височинните палатки /лични или фирмени/, цялата храна в Базов и Преден Базов лагер, храната и газта за височинните лагери /купува се от Ош и влиза в цената/, столова, тоалетни, електричество, камера за багаж в Базов и Преден Базов / Лагер 1/, преводач, радиостанция, местен планински водач, руснак, който отговаря за групата в Базов и Преден Базов лагер. В цената не влиза: храната от София до Ош и обратно, газовите примуси, личната височинна екипировка, спалният чувал. Екипировка: горатексови или пухени горнище и долнище, полар, термобельо, двойни височинни обувки, трекинг обувки, шапка-шлем и против слънце, 2чф ръкавици – вътрешни и външни, но да не са с 5 пръстта, слънчеви очила с висок UV фактор, алпийски котки, пикел, щеки, прусек с 2 карабинера, примус /1 на 2-ма души/, палатка за Лагер 2 и Лагер 3 /може в комбинация с други участници/, спален чувал, шалте, челно осветление и т.н. Летни дрехи за топлото лято в ниското. Записване: най-късно до 1 Май срещу поне 50% от цената, фотокопие от задграничния паспорт и GSM. Минимум 3 участника. Трудност: няма сериозни технически трудности, но всички други „екстри” ги има – разреден въздух, ниски температури, силни ветрове, фирново-ледени склонове и т.н.

                   ИЗВЪНРЕДНИ ПРОЯВИ

Фирма „Треккинг” ЕООД открива нова страница в разнообразната си дейност – двудневни семинари за усъвършенстване нашите умения в общуването с околния свят. Техника на говора и риторика, език на тялото, умения в общуването, изкуство на представянето, работа и взаимодействие в група, позитивно мислене и медитация. Все неща, за които си мислим, че знаем по рождение, ама…

Обученията се провеждат от проф. д-р Александър Илиев. Заснемането на обученията е дело на Румен Вачев – професионален фотограф и кинорежисьор. Културно-туристическата програма е дело на Евгений Динчев.

Ето първата ни програма:

ПРАКТИЧЕСКО ОБУЧЕНИЕ
Език на тялото (Body language) 13-14.04.2019, Трън – двете ждрела,
манастир Св. Петка
• Разбиране езика на тялото на събеседника
• Основни жестове и пози на тялото и техният смисъл
• Правилни и неправилни действия в реални ситуации
• Жестовият език на успешните и професионалистите
• Обществено положение, стил и етикет в езика на тялото
• Успешна и неуспешна лъжа, блъфиране и истина в жестовете
• Общуване без думи по двойки и анализ на спечелените безмълвни спорове
• Лично пространство на събеседниците и възможности за навлизане в него
• Печеливши действия при физически контакт от ръкостискането до подписа
• Завоюване на доверие и предразполагане към действие
• Умения да печелим спорове с телесна изразителност

ПРОФЕСИОНАЛЕН ЕКИП
• Обученията се провеждат от проф. д-р Александър Илиев, ръководител на актьорски и
режисьорски класове в: НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов“; Пловдивски университет „Паисий
Хилендарски“; Carnegie Mellon University, Pittsburgh, PA, USA;
• Заснемането на обученията с фото и видео се извършват от Румен Вачев, немски възпитаник,
професионален фотограф и кинорежисьор;
• Водещ културната и трекинг-програма е Евгений Динчев, професионален планински водач,
работещ на петте континента, автор на множество статии и монографии;
ЦЕНИ ЗА ЕДНО ОБУЧЕНИЕ (КУРС)
Цена на участник с всички платени разходи в двойна стая 390
Цена на участник с всички платени разходи в единична стая 410
Цена на участник със собствен транспорт в двойна стая 350
Цена на участник със собствен транспорт в единична стая 370
В цената влизат настаняване, два обяда, една вечеря, една закуска, две кафе-паузи, такси за
музеи и спортни съоръжения, професионален планински водач, оператор-фотограф,
шоупрограма, такса и материали за курса, чартърен транспорт (за ползващите такъв, а не
собствен)

Планинарство в България, планинарство на Балканите и далечни дестинации

Планинарство, пътешествия, изкачвания и туризъм