ИЗКАЧВАНЕ БИВШИЯ ПЪРВЕНЕЦ НА ПОНОР – ВРЪХ СЪРБЕНИЦА /1482м/ 11 ЯНУАРИ /Неделя/ 2026г
- Анна Монова
- Jul 26, 2022
- 1 min read
Най-изкачваният връх в Понор, заради красотата си и откриващата се панорама !
11.01 /Неделя/ Тръгване от Руски п-к в София с придружаващ транспорт в 8,00ч. През Своге до Церово и оттам се отделяме вляво /западно/ от Искърския пролом и през Заселе, достигаме село Зимевица. Оттук тръгваме пеша към главното било и виждащата се наша главна цел. Стъпвайки на билото, поемаме по дългия билен хребет на Запад. Любуваме се на прекрасните гледки ! Най-накрая сме на красивия и изключително обгледен понорски връх Сърбеница /1482м/. Връщаме се по същия път до ц-ра на Зимевица, където ни чака и транспортът. Всичко около 5 часа пеша. Разглеждаме прастарата църква „Св. Теодор Тирон“, градена през далечната 1086г ! Правим късен обяд в малко заведение. С придружаващия ни транспорт се прибираме в София не по-късно от 18,00ч.
ЦЕНА: 25 евро – за разходите и хонорара на водача.
Останалите разходи за придружаващ транспорт и организационни възлизат на 15 евро.
Екипировка: яке и панталони /студо и ветроустойчиви/, трекинг обувки /зимни/, ръкавици, шапка, челно осветление, сгъваеми щеки, вода, подсилки, дрехи за преобличане.
Записване: срещу 3-те имена, ЕГН и GSM за тези, които нямат планинска застраховка и 2-те имена + GSM за тези, които имат. Заплащане на място.
Минимум 6 участника.
Трудност: средна, става и за начинаещи.





Comments