ЗИМНО ИЗКАЧВАНЕ НА ВРЪХ ВИХРЕН ПО ДЖАМДЖИЕВИЯ РЪБ
31 ЯНУАРИ – 1 ФЕВРУАРИ /Неделя и Понеделник/
Едно истинско предизвикателство за духа и физиката на всеки участник !
31.01 /Неделя/ Тръгване/преди това се прави преглед от водача на котки,седалки ,каски и пикели/ от Руски паметник в София с придружаващ транспорт 8,00 ч. Около обяд транспортът ни оставя на Шилигарника и пеша се добираме за около час и половина
до хижа Вихрен /13,00ч/. Настаняване, обяд. Около 14.00 ч правим разходка нагоре за опознаване на групата. Вечерта прогонване на инвентара.
01.02 /Понеделник/ Тръгване рано, в 6.00 ч по зимния път към началото на Джамджиев ръб. Обвързваме се с въжето, като преди това сме се оборудвали с каски, седалки, котки и пикели.
Към обяд сме на връх Вихрен. Връщаме се по зимния път през Хвойнати връх. Около 16,30ч сме на хижата, хапваме набързо и се отправяме
към Шилигарника. За час сме там /около 18,00 ч тръгваме обратно към София-пристигане около 21.00 ч/.
ЦЕНА: 195 лв
Цената включва: придружаващ транспорт, 1 нощувка в хижа, планинска екстремна застраховка, професионален планински водач, организационни разходи.
Екипировка: като за висока българска планина – яке и панталон мембрана, зимни обувки с твърда подметка и борд отстрани, полар, термобельо,
ръкавици, вътрешни и външни /лапи/ и отделно технични с пръсти, слънчеви очила, сгъваеми щеки, котки, седалка, пикел, алпийска каска.
Седалка, пикел и каска могат да се наемат предварително срещу малък наем.
Записване: срещу поне половината от сумата, трите имена, ЕГН, телефонен номер.
Трудност: труден технически и продължителен зимен маршрут.
Минимум 6 участника.