ВИСОКИТЕ ВЪРХОВЕ НА ТУРЦИЯ 19 СЕПТЕМВРИ – 4 ОКТОМВРИ

ВИСОКИТЕ ВЪРХОВЕ НА ТУРЦИЯ

19   СЕПТЕМВРИ – 4   ОКТОМВРИ

 

Необятна е природата на Турция и планините заемат значителна част от територията и. Върхове дал Господ и определено си заслужават !

 

 

 

 

19.09    Тръгване с придружаващ транспорт от Руски паметник в София в 16,00ч. Пътуване до Свиленград и нощувка в хотел.

20.09    Влизане в Турция и през Истанбул и Бурса достигаме Ескишехир /около 600 км/. Нощувка в хотел.

21.09    Пътуване през Кайсери до Девели /580 км/. Нощувка в хотел.

22.09    Ранно тръгване с транспорта до ски-център Ерджиас /2200м/. Изкачване връх Ерджиас /3916м/ и обратно до транспорта. Всичко около 12 часа преход и 1700м диневилация. Втора нощувка в Девели.

23.09    С транспорта през Адиаман, Кахта и Наринче до село Карадут /около 500 км/. Нощувка в пансион.

24.09    Рано тръгване с транспорта и посрещане величествения изгрев от Немрут Даг /2150м/. Продължаваме и през Диарбекир и Битлис достигаме Татван, на брега на езерото Ван /420 км/. Нощувка в хостел.

25.09    С транспорта изкачване ръба на кратера на Голям Немрут /3020м/ с изглед към 5 езера в кратера. Придвижване до Адилджеваз /на брега на езерото Ван/ – около 100 км. Настаняване в хотел. Разглеждане на крепостта кеф калеси.

26.09    Ранно тръгване с транспорта и след 20 км сме в малко селце. Оттук пеша се изкачва връх Сюпхан /4058м/ и обратно до изходния пункт – всичко около 13 часа пеша с 1900м диневилация. Втора нощувка в Адилджеваз.

27.09    С транспорта през Татван, Батман, Хасан кейф /разглеждане/, асирийския манастир Тюр Абдин /разглеждане/ до град Мартин /около 400 км/. Нощувка в хостел.

28.09    С транспорта през Шанлъурфа /разглеждане на Гьобекли тепе/ и Газиантеп до Антакия /550 км/. Нощувка в хотел.

29.09    С транспорта през Адана и село Демирказик до камп Соколупинар /350 км/. Нощувка на палатки.

30.09    Ранно тръгване пеша и изкачване най-техничния първенец в Турция – връх Демирказик /3756м/. Изисква се предварителна подготовка – рапелен курс, Средоноса. Всичко отнема около 13 часа с диневилация 1700м. Има и опция – изкачване на туристическия връх Емлер /3730м/. Втора нощувка на палатки.

1.10     С транспорта през Ниде, Джанхасан и Бинбиркилисе до Коня /350 км/. Разглеждане мавзолея на Мевлана. Нощувка в хостел.

2.10     С транспорта през Сагаласос /Испарта/ до Памуккале /440 км/. Разглеждане. Нощувка в хотел.

3.10     С транспорта през Пергам до Чанаккале /500 км/. Нощувка в хостел.

4.10     През Одрин и Свиленград до София /520 км/.

 

ЦЕНА: 1600 лв

 

Цената включва: придружаващ транспорт, понтон, всички нощувки в хотели, хостели и палатки, български планински водач, застраховка, организационни разходи.

 

Цената не включва: храната и музейните такси.

 

Екипировка: Като за висока българска планина лятно време /топли, ветро и дъждоустойчиви дрехи, стабилни обувки, ръкавици, шапка зимна и лятна, щеки, челно осветление и т.н./ + 1 прусек с 2 карабинера + каска + седалка /може да се наемат от фирмата/.

 

Записване: до края на Май срещу поне 800 лв и фотокопие от паспорта /с валидност минимум 6 месеца/ до запълване на групата, GSM.

 

Минимум 6 участника.

 

Трудност: програмата е приключенска и предназначена за добре подготвени планинари с интерес към културата и историята !

 

Posted in 1.